Anka Spor Yaz Okulları

HAKKIMIZDA

2009 yılında, çocuk ve gençlerimize sporu sevdirmek, etik değerlere saygılı ve ilkeli spor eğitimi sunmak ve geleceğin sporcu, antrenör, ve yöneticilerine iyi bir başlangıç niteliği taşıyabilecek, kalite düzeyi yüksek ortamlar oluşturmak amacıyla faaliyetlerimize başladık.

İlk yıldan itibaren spor okullarımızda yetiştirdiğimiz sporcularımıza, kulüplerimiz bünyesinde lisanslı sporcu olma imkanını sağlayarak, altyapı liglerinde mücadele ettik.

İlerleyen yıllarda spor okulu sayımızı hızla artırarak, kısa zamanda özellikle basketbol altyapısının önemli organizasyonlarından biri haline geldik.

Basketbol Okulu açarak başladığımız faaliyetlerimizi, bu gün Basketbol, Yüzme, Cimnastik, Voleybol, Temel Beceri Koordinasyon, Masa Tenisi branşlarında profesyonel yönetim ve uzman eğitmen kadromuzla, zengin içerikli eğitim programlarımızla sürdürmekteyiz.

2021 yılına girdiğimizde İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya ve Adana’nın 26 farklı merkezi noktasında spor eğitimi veren, çocuk ve gençlerimizin yanı sıra yetişkinlerimize spor yapma imkanını sunan, İstanbul’un güçlü organizasyonlarından biri olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

MİSYONUMUZ

Spor okullarımızda ve kulüp çalışmalarımızda branşında uzman ve yüksek deneyim sahibi ekiplerimiz ile modern ve de pozitif yaklaşımlı antrenman metodları uygulayarak sporcularımızın ihtiyaç duyacakları teknik donanım ve kişisel özellikleri onlara kazandırıyoruz. Böylece hem sportif yaşamlarında hem de sosyal hayatlarında daha başarılı ve aktif bireyler olmaları konusunda onlara katkı sağlamış oluyoruz.

VİZYONUMUZ

Spor okulu çalışmalarında temel donanımlarını elde etmiş sporcularımızın teknik özelliklerini daha üst seviyeye çıkartıp, sporcularımızın takım oyunu içerisinde yer alabilir hale gelmelerini sağlıyor, profesyonel lisanslara sahip olma, yarışmacı ortamlarda da kendilerini deneme ve gösterme fırsatını onlara sunuyoruz. Yaptığımız programlar tamamen sporcularımızın akademik programlarına paralel ilerlemekle beraber, okul-spor iş birliğini başarı ile yürütmelerini hedefliyoruz.